ساختار دانشکده
منوی اصلی
لینکهای مرتبط

 
 

 
 

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 241827
بازديدکنندگان امروز: 1422
کل بازديدکنندگان: 7955242
بازديدکنندگان آنلاين: 3
زمان بارگزاري صفحه: 1.2187 ثانيه
اخبار > جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم

 

به گزارش روابط عمومی نظام پرستاری قم به مناسبت روز جهانی پرستار شورای هماهنگی پرستاری استان قم جهت بیان مسائل و دغدغه‌های جامعه پرستاری با رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آقای دکتر محمدرضا قدیر دیدار نمودند.

در این دیدار دکتر قدیر پرستاران را رکن اصلی دانشگاه علوم پزشکی دانستند و از زحمات و تلاش‌های خالصانه جامعه پرستاری در پیشگیری و مبارزه با بیماری کووید -۱۹ قدردانی کردند و خاطرنشان کردند که پرستاران در مبارزه با بیماری کووید -۱۹ خوب درخشیدند و جامعه سلامت را سربلند کردند. وی در ادامه افزودند با پیگیری‌های انجام‌شده توسط دانشگاه علوم پزشکی قم طرح قاصدک حذف و اضافه‌کار جدا و بر مبنای حکم کارگزینی از اسفندماه ۱۳۹۸ اجرا می‌شود و همچنین در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی مکاتباتی با وزارت بهداشت انجام‌شده و تا حصول نتیجه پیگیری موضوع هستیم. وی بابیان اینکه در خصوص کمبود نیروی پرستاری و هیئت‌علمی گروه پرستاری و همچنین جذب نیروی کمک پرستاری نیز مکاتباتی با وزارت بهداشت انجام‌شده و تقاضای مجوز جذب نیرو شده است. دکتر قدیر در پایان در مورد امور رفاهی گروه پرستاری و تکریم ایشان تأکید نمودند. لازم به ذکراست که در این دیدار آقای دکتر محمود پرهام معاون درمان دانشگاه نیز حضور داشتند.

در این دیدار آقای ولی‌الله صمدی رئیس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص کمبود نیروی پرستاری، به‌کارگیری نیروهای کمک پرستاری، تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی، اختصاص بسته حمایت مالی کووید -۱۹ اعم از پاداش نقدی، مرخصی تشویقی، کاهش ساعت کاری و... به بیان مسائل پرداختند.

همچنین در این دیدار آقای دکتر محمد پرورش مسعود رئیس دانشکده پرستاری و مامایی در خصوص کمبود نیروی هیئت‌علمی و بومی گزینی نیروهای هیئت‌علمی، راه‌اندازی رشته مراقبت‌های ویژه پرستاری در تحصیلات تکمیلی، کمبود فضای فیزیکی دانشکده پرستاری و مامایی به بیان مطالب پرداختند.

و در پایان آقای علیرضا طریقی خدام رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری قم بابیان اینکه سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم با شعار ((جامعه و سلامت، هویت و منزلت، رفاه و معیشت)) وارد صحنه شده است و با محوریت شورای هماهنگی پرستاری استان قم در حوزه پرستاری و با تشکیل کمیته‌های تخصصی در این شورا درصدد تعامل سازنده در پیشبرد اهداف سازمانی و ارتقای خدمات پرستاری به مردم می‌باشد. وی در ادامه به بیان مسائل جامعه پرستاری پرداختند؛ اعم از ارتقای آموزش دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد که بتوانند در مراکز آموزشی و درمانی دولتی دوره کارآموزی و کارورزی انجام شود، جذب نیروهای کمک پرستاری جهت برآورده شدن مراقبت‌های اولیه بیماران و افزایش رضایتمندی آنان، اجرای دقیق وعدم سلیقه‌ای قانون ارتقای بهره‌وری به‌صورت منسجم در تمامی مراکز دولتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی قم، تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی، پیگیری اختصاص فوق‌العاده ویژه به کارکنان علوم پزشکی با توجه به جان‌فشانی و ایثار این عزیزان در مبارزه با کووید-۱۹ و اختصاص امکانات رفاهی ویژه بابت گروه پرستاری که در خط مقدم مبارزه با کووید -۱۹ هستند٠٨:٥٨ - شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦١٦٨    /    تعداد نمایش : ١١٩خروج